Kleine startende ondernemers in de platformeconomie

Doelgroep

De cursus is interessant voor zowel adviseurs die particulieren bijstaan die actief zijn op de markt als adviseurs die platforms bijstaan.
De cursus maakt onderdeel uit van het Programma Permanente Educatie en is bedoeld voor gewone NOB-leden. Deelname door aspirant-leden is niet mogelijk.

Inleiders

Madeleine Merkx (BDO/Erasmus Universiteit Rotterdam) en Michel Zeegers (EY)

Cursusinhoud

Met de komst van digitalisering en ontwikkelingen op het gebied van duurzaamheid zijn er steeds meer particulieren actief op de markt. Denk hierbij aan de diverse personen die op platforms goederen en diensten verkopen, maar ook de exploitant van zonnepanelen. Ook het aantal zzp-ers is toegenomen, hoewel nu weer sprake lijkt te zijn van een dalende trend. Bij deze groep is de vraag of zij als btw-ondernemer kunnen worden aangemerkt en wat dan de gevolgen zijn. Ook kan de kleineondernemersregeling (KOR) van toepassing zijn. Deze regeling is per 1 januari 2025 ingrijpend gewijzigd. 
Tijdens deze cursus wordt de positie van de kleine ondernemer belicht, waarbij uitgebreid ingegaan wordt op het ondernemerschap, de aftrek van voorbelasting en de KOR. Platforms spelen ook een belangrijke rol in de groei van het aantal particulieren dat actief is geworden op de markt. In het tweede deel van deze bijeenkomst wordt daarom ingegaan op de btw-positie van deze platforms. Dat is niet alleen voor deze platforms zelf van belang, maar ook voor de personen die actief zijn op deze platforms. Omgekeerd is voor platforms van belang om te weten wat de btw-positie is van de verkopers. Naast eventuele btw-verplichtingen ter zake van de verkopen op platforms zijn platforms ook verplicht om bepaalde informatie aan de belastingdienst te verstrekken. Hieraan zal ook aandacht worden besteed tijdens de cursus.  
De cursus wordt afgesloten met een praktijkcasus, waardoor je niet alleen op de hoogte bent van de van toepassing zijnde regelgeving, maar ook hebt geleerd hoe deze problematiek in de praktijk naar voren komt.

Voorbereiding

Uit de evaluaties van eerder georganiseerde bijeenkomsten blijkt dat de deelnemers aan PE-bijeenkomsten behoefte hebben aan diepgang. Om ervoor te zorgen dat de inleiders snel de diepte in kunnen gaan, worden de docenten in de gelegenheid gesteld literatuur ter voorbereiding aan te bevelen. Voor de goede orde: deelnemers zijn niet verplicht deze literatuur te bestuderen. 

Praktische gegevens

Werktijden:13.00 – 17.15 uur
Kosten:€ 300,- (excl. BTW)
Deelnemers:maximaal 24 personen
Aantal PE-uren4 (vaktechnisch)