PE-cursus Lucratief belang
Doelgroep
De cursus maakt onderdeel uit van het Programma Permanente Educatie en is bedoeld voor gewone NOB-leden. Deelname door aspirant-leden is niet mogelijk.
Inleiders
Maarten kleine Kalvenhaar (Newtone) en René de Ruijsscher (Belastingdienst, spreekt op persoonlijke titel)
Cursusinhoud
Werknemersparticipaties en lucratief belang – van theorie naar praktijk.
Deze cursus behandelt de fiscale en juridische aspecten van werknemersparticipaties, met bijzondere aandacht voor de lucratiefbelangregeling. De cursus is gericht op belastingadviseurs die in hun praktijk betrokken zijn bij managementparticipaties, private-equitystructuren en andere vormen van belonings- en incentiveprogramma’s voor werknemers en management.
Tijdens de ochtend wordt eerst stilgestaan bij de verschillende vormen van werknemersparticipaties en de fiscale aandachtspunten die daarbij spelen. Vervolgens wordt het juridisch kader van de lucratiefbelangregeling behandeld. Daarbij komen onder meer het beloningsoogmerk, de financieringstoets en de belangrijkste ontwikkelingen in wetgeving, jurisprudentie en beleid aan bod. Ook wordt uitgebreid aandacht besteed aan recente kennisgroepstandpunten van de Belastingdienst en relevante WOO-publicaties, zodat deelnemers inzicht krijgen in de actuele uitvoeringspraktijk van de Belastingdienst.
In het middagprogramma staat de praktische toepassing centraal. Aan de hand van praktijkvoorbeelden wordt ingegaan op de doelmatigheidsmarge, de handreiking koopsomleningen, de toepassing van de financieringstoets in concrete situaties en de mogelijkheden en aandachtspunten bij vooroverleg met de Belastingdienst. Daarbij wordt nadrukkelijk aandacht besteed aan de vraag hoe structuren in de praktijk worden beoordeeld en welke documentatie van belang is om fiscale zekerheid te verkrijgen.
De cursus wordt afgesloten met een uitgebreide behandeling van praktijkcasussen. Deelnemers leren daarbij de lucratiefbelangregeling toe te passen op uiteenlopende participatiestructuren en krijgen handvatten om risico’s te signaleren, standpunten te onderbouwen en cliënten effectief te adviseren.
Cursusdoel
Na afloop van deze cursus:
- ken je de belangrijkste vormen van werknemers- en managementparticipaties;
- begrijp je het wettelijke kader van de lucratiefbelangregeling;
- kun je beoordelen wanneer sprake is van een lucratief belang;
- heb je inzicht in de betekenis van het beloningsoogmerk en de financieringstoets;
- ben je op de hoogte van relevante kennisgroepstandpunten en WOO-publicaties;
- kun je de doelmatigheidsmarge en de handreiking koopsomleningen in de praktijk toepassen;
- weet je welke aandachtspunten spelen bij vooroverleg met de Belastingdienst;
- kun je complexe praktijkcasussen analyseren en adviseren over de fiscale gevolgen van werknemersparticipaties en managementparticipaties.
De cursus combineert juridische verdieping met praktische toepasbaarheid en biedt deelnemers actuele inzichten in een van de meest dynamische onderdelen van de loon- en inkomstenbelasting.
Werkwijze
De cursus wordt afgesloten met een interactieve casusbespreking. Deelnemers worden in groepen verdeeld en werken gezamenlijk een praktijkcasus uit waarin verschillende aspecten van werknemersparticipaties en het lucratief belang samenkomen. De uitkomsten worden plenair besproken, waarbij aandacht wordt besteed aan verschillende oplossingsrichtingen, fiscale risico’s en de standpunten die in de praktijk kunnen worden ingenomen.
Voorbereiding
Ter voorbereiding op de cursus wordt deelnemers verzocht kennis te nemen van het rapport Private equity en fiscaliteit van de Belastingdienst. Dit rapport geeft inzicht in de wijze waarop private-equitystructuren, managementparticipaties en de lucratiefbelangregeling zich in de praktijk tot elkaar verhouden en vormt een nuttige basis voor de tijdens de cursus te behandelen onderwerpen. Het rapport is beschikbaar via de website van de Belastingdienst.
Praktische gegevens
| Werktijden: | 09.45 uur – 17.00 uur |
| Kosten: | € 450,- (excl. BTW, incl. lunch) |
| Deelnemers: | maximaal 24 personen |
| Aantal PE-uren | 6 (vaktechnisch) |