Mutual Agreement Procedure (MAP) en Arbitrage
Op 28 oktober 2026 kan je deelnemen aan de PE-cursus ‘Mutual Agreement Procedure (MAP) en Arbitrage’.
Cursusinhoud
De bijeenkomst biedt deelnemers inzicht in het verloop van de onderlinge overlegprocedure inclusief de arbitrageprocedure, te maken afwegingen bij de keuze voor de rechtsgrondslag (belastingverdrag, EU-Arbitrageverdrag of EU Geschilbeslechtingsrichtlijn) en aandachtspunten in de praktijk.
Tijdens de bijeenkomst behandelen de sprekers het verloop van de onderlinge overlegprocedure (en arbitrageprocedure) van begin tot eind. Daarbij zullen zij onder andere stilstaan bij de wisselwerking met nationaalrechtelijke procedures, de (beperkte) rol van belastingplichtigen, rechtsbescherming en zaken zoals uitstel van betaling en belasting- en invorderingsrente.
Doelgroep
Deze bijeenkomst is bedoeld voor gewone NOB-leden. Aan deze bijeenkomst kunnen geen aspirant-leden deelnemen.
Aanmelden
Wil je deelnemen, meld je dan via onderstaande knop aan:
Programma

Voorwaarden en annulering
Er kunnen maximaal 24 NOB-leden aan deze bijeenkomst deelnemen. Plaatsing geschiedt op basis van volgorde binnenkomst aanmelding. Het minimum aantal bedraagt 20. Behalen we het minimum aantal deelnemers niet, dan kunnen we de cursus annuleren.
Wil je annuleren? Dan verwijzen we naar onze annuleringsvoorwaarden.